تجدید بیعت با شهیدان در مزار شهدای گمنام واحد تهران شرق به مناسبت ۲۲ اسفند روز گرامیداشت مقام شهیدان

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۶ کد : ۱۸۰۱ اخبار و گزارشات خبر تصویری
تعداد بازدید:۳۳۹
به مناسبت گرامیداشت ۲۲ اسفند روز شهید جمعی از مسئولین ، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق با حضور بر مزار شهیدان گمنام این واحد دانشگاهی ضمن تجدید بیعت با شهیدان با عطر افشانی ، غبار روبی و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشته و نسبت به مقام شهیدان ادای احترام نمودند.
تجدید بیعت با شهیدان در مزار شهدای گمنام واحد تهران شرق به مناسبت ۲۲ اسفند روز گرامیداشت مقام شهیدان

بنام خدا 

راه شهیدان ادامه دارد...

به یقین بزرگداشت یاد و خاطره شهدای معزز تکلیفی ملی و شرعی است تا یاد آن نیک سیرتان برای همیشه در اذهان و خاطره ها جاودان بماند. یاد شهیدان، یادبود ارزش‌های انسانی است و گرامیداشت آنان، تجلیل از برترین خصال بشری . روز شهید و تکریم مقام شهدا، آئینی دیرپا است که عمر آن به صدر اسلام می رسد.  نام گذاری ۲۲ اسفند ماه به عنوان «روز بزرگداشت شهداء»، فرصت ارزنده و گرانقدری است برای یادآوری رمز جاری ماندن یاد و نام شهدای والامقام، آن الگوهای ایثار و استقامت، شجاعت و شهامت و پاسداران حریم ولایت و همچنین تبیین و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت و رسیدن به این تفکّر مهم که ما امنیّت، آزادی، استقلال و اقتدار و عزّت امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تمامی پیشرفت‌ها و داشته‌هایمان در این سال‌ها همه و همه را مدیون ایثار و از خودگذشتگی شهیدان والامقام و فداکاری ایثارگران سرافراز و صبر و وفای خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستیم و باید همواره قدردان و شاکر این عزیزان باشیم.

بر این اساس به دعوت دفتر امور شاهد و ایثا رگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق ، جمعی از مسئولان ، اساتید و کارکنان این واحد دانشگاهی در  مورخ 1399/12/22 با حضور بر مزار شهیدان گمنام این واحد دانشگاهی و تجدید بیعت با شهیدان با عطرافشانی ، غبارروبی و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشته و  نسبت به مقام شهیدان ادای احترام نمودند.

حجت الاسلام دکتر حمیدرضا جعفری معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق در این مراسم گفت: خوشا به حال شهیدان! آنان چراغ هدایت‌اند  که از هرگونه ظلمت رهایی یافته‌اند. به قول شهید قاآنی تا انسان شهید نباشد محال است شهید بشود.


( ۲ )

نظر شما :