قابل توجه دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر واحد تهران شرق

جزئیات نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

زمان ثبت نام درخواست واجدین شرایط نقل و انتقالات دانشجویان در نیمسال دوم سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ لغایت ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ میباشد
۰۷ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۸ کد : ۱۶۴۶ اخبار و گزارشات خبر تصویری اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۳۵۹
در راستای فراهم کردن تسهیلات بیشتر در فرآیند بررسی و رسیدگی به درخواست های دانشجویان در نیمسال دوم سال تحصیلی«دستورالعمل اجرایی نقل و انتقال دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» از سوی دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ شد. براساس این دستورالعمل، ثبت درخواست دانشجویان متقاضی میهمانی یا انتقال از تاریخ اول تا ۱۵ دی ماه از طریق سامانه منادا انجام می شود. دانشجویان متقاضی باید توجه داشته باشند که درخواست نقل و انتقال دانشجویی تنها از طریق سامانه منادا به آدرس https://monada.iau.ir/ امکان پذیر است. در این دستورالعمل آمده است: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، تسهیلات میهمانی به شهر محل سکونت پیش بینی شده که در این خصوص مساعدت لازم به عمل آید. براساس بندهایی از این دستورالعمل، اخذ رساله در مقطع دکتری تخصصی در واحد دانشگاهی مقصد، برای دانشجویانی که مجوز میهمانی آنان یک نیمسال است، ممنوع است. همچنین به منظور فراهم آمدن حداکثر تسهیلات برای دانشجویان، روند انجام امور در سامانه منادا به نحوی طراحی شده که نیازی به تردد دانشجو بین واحدهای دانشگاهی مبداء و مقصد جهت پیگیری درخواست نباشد. واحدهای دانشگاهی مبداء باید بدون مراجعه حضوری دانشجویان در اسرع وقت(قبل از شروع ثبت نام آموزشی) نسبت به بارگذاری و ارسال لیست دروس از طریق سامانه منادا اقدام کنند تا خللی در انتخاب واحد دانشجویان ایجاد نشود. همچنین واحدهای دانشگاهی مقصد بلافاصله پس از نهایی شدن نمرات، لیست دروس گذرانده شده دانشجو را به واحدهای دانشگاهی مبداء ارسال کنند.
جزئیات نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

دستور العمل نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگران

مقدمه :

از جمله اهداف اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ،خدمات رسانی به خانواده های معظم شهدا،جانبازان،آزادگان و ایثارگران ازجمله انتقال و یا میهمانی آنان به محل سکونت و زندگی خودشان ( بوم ) می باشد. هرچند انتقال محل تحصیل دانشجویان طی یک فرآیند خاصی صورت می پذیرد اما به لحاظ اهمیت حفظ انسجام خانواده های معظم شاهد و ایثارگر ، این امر در اولویت قرار دارد و به همین منظور سیاست بومی سازی این عزیزان در صدر برنامه های این دانشگاه قرار دارد و نقش مهمی نیز در تسهیل روند آموزش و تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر دارد.

۱مشمولان :

الف ) بر اساس ماده ۶۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شامل:
o
جانبازان۲۵% وبالاتر
o
آزادگان
o
همسر و فرزند(شهید،جاویدالاثر،آزاده،جانباز۲۵% و بالاتر)
ب) سایر ایثارگران شامل:
o
جانباز ۵% تا ۲۴% (همسر و فرزندان آنان)
o
رزمنده با حداقل شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه تاقبل از تاریخ۲۴/۷/۶۷(همسر و فرزندان آنان)
o
برادر و خواهر شهید

۲انتقال و میهمان :

زمان بندی ثبت درخواست:
از تاریخ۱/۱۰/۹۹تا ۱۵/۱۰/۹۹ و با مراجعه به سامانه نقل و انتقالات معاونت دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی(منادا) به نشانیwww.monada.iau.ir و مطالعه دقیق شیوه نامه نقل و انتقالات و آگاهی از شرایط عمومی و اختصاصی نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز ایثارگری برای بارگزاری در سامانه :

الف : فرزند و همسرو پدر و مادر شهید: کارت شاهد(پشت و رو) یا معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو.
ب : آزاده،جانباز ۲۵درصد و بالاتر و فرزند و همسر آنان: کارت جانبازی و آزادگی(پشت و رو) یا معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و ایثارگر.
ج : جانباز۵درصد تا ۲۴درصد، فرزند و همسر آنان: معرفی نامه یا کارت جانبازی بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و ایثارگر.
د – رزمنده بالای۶ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، فرزند و همسر آنان:کارت ایثار یا معرفی نامه از یگان مربوطه برای رزمندگان بالای۶ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه به همراه صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و رزمنده.
ه : برادر و خواهر شهید: معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو.

تبصره : در صورت داشتن توضیحات بارگزاری صفحه آخر شناسنامه نیز الزامی است.

شرایط و ضوابط :

o انتقال دانشجویان مشمول بند الف این دستورالعمل(ماده۲-۲شیوه نامه نقل و انتقالات)، پس از ثبت نام در واحد مبداء به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر می باشد.
o
میهمانی مشمولان بند ب این دستورالعمل(ماده۳-۲شیوه نامه نقل و انتقالات)پس ازثبت نام در واحد مبداء وبعد از گذراندن یک نیمسال تحصیلی به هریک از واحدهای دانشگاهی امکانپذیر می باشد. به استثنای متقاضیان میهمانی در دوره دکترای تخصصی و نیز رشته های گروه علوم پزشکی(پزشکی،دندانپزشکی،داروسازی، دامپزشکی،پرستاری،مامائی،علوم آزمایشگاهی) که می توانند از سایر ماده های آیین نامه در سامانه منادا استفاده نمایند.
o
نداشتن منع ادامه تحصیل به دلیل شرایط آموزشی،انضباطی و نظام وظیفه.
o
انتقال صرفاً برای پذیرفته شدگان با آزمون و باتوجه به ضوابط امکان پذیر است. دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی بدون آزمون تنها می توانند برای ثبت درخواست میهمانی اقدام نمایند.
o
انتقال و میهمانی تنها درصورت دایر بودن کد رشته/گرایش ، سال ورود و دوره تحصیلی دانشجو در واحد مقصد امکان پذیر است.
o
انتقال در هریک از دوره های تحصیلی در نیمسال آخر تحصیل ممنوع است.
o
درصورت داشتن مجوز میهمانی، اخذ پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد تنها با موافقت واحدهای مبداء و مقصد امکان پذیر است.
o
درصورت داشتن مجوز میهمانی، امکان اخذ رساله در دوره دکترای تخصصی در واحد مقصد ممنوع می باشد.
o
انتقال در دوره دکترای تخصصی به غیر از مشمولان بندالف ممنوع می باشد.
o
انتقال و میهمانی دانشجویان دوره های خودگردان فقط به واحدهای مجری دوره های خودگردان امکان پذیر است.
o
انتقال و میهمانی از واحد الکترونیکی(باتوجه به غیرحضوری بودن تحصیل) به سایر واحدها ممنوع می باشد.
o
انتقال و میهمانی از واحدهای بین الملل فقط به واحدهای بین المللی امکان پذیر است.
o
انتقال و میهمانی از واحدهای برون مرزی به سایر واحدهای دانشگاهی در داخل کشور ممنوع است.
o
انتقال و میهمانی دانشجویان دکترای تخصصی (پژوهش محور و بدون آزمون) ممنوع می باشد.
o
دانشجویان متقاضی میهمان باید بر اساس لیست دروس ارسالی واحد مبداء که ازطریق سامانه به واحد مقصد اعلام می شود، انتخاب واحد نموده و در پایان نیمسال نسبت به اعلام نمرات به واحد مبداء اقدام نمایند.
o
دانشجویانی که به هر دلیلی در واحد مبداء ثبت نام ننموده اند، پس از موافقت با درخواست انتقال یا میهمانی ، ابتدا برای ثبت نام اولیه و تعیین وضعیت تحصیلی خود به واحد مبداء مراجعه و سپس با مجوز صادره نسبت به انتقال یا میهمانی خود اقدام نمایند.
o
امکان لغو انتقال واجدین شرایط ماده۱-۲ شیوه نامه نقل و انتقالات (بدو قبولی)پس از ثبت درخواست انتقال و تایید مرکز امور شاهد و ایثارگران و اداره کل امور دانشجویی سازمان مرکزی میسر نمی باشد.
o
دانشجویان متقاضی انتقال یا میهمانی در صورت دایر بودن رشته وگرایش تحصیلی در دیگر واحدهای دانشگاهی شهر تهران ، حتی الامکان از انتخاب واحد علوم و تحقیقات خودداری نمایند.
o
امکان انتقال مجدد دانشجویان جامعه هدف الف (برابر ماده ۶۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران)از طریق ماده۲آیین نامه امکانپذیر نمی باشد. دانشجویان متقاضی انتقال مجدد می توانند از سایر بندهای آیین نامه نسبت به ثبت و پیگیری درخواست خود در سامانه منادا اقدام نمایند.
o
دانشجویان شاهد و ایثارگر متقاضی حتماً در انتخاب ماده ها و بندهای آیین نامه(۱-۲،۲-۲و۳-۲)دقت نمایند. مسئولیت ثبت درخواست خارج از ماده ها و بندهای آیین نامه متوجه دانشجو خواهد بود.
o
از سپردن ثبت درخواست به افراد دیگر خودداری نمایید ودر زمان تایید نهایی ثبت درخواست، نسبت به صحت و سقم اطلاعات خود اطمینان حاصل نموده و حتما پرینت ثبت نام با شماره پیگیری دریافت نمایند.
o
درصورت هرگونه اشکال در فرایند ثبت نام در سامانه منادا متقاضیان می توانند در همان سامانه منادا پیام خود را به مدیریت سامانه ارسال نمایند و یا با شماره تماس۴۷۳۵۱۲۱۵-۰۲۱تماس حاصل نمایند.

نحوه پاسخگویی :

o تلفن پاسخگویی حوزه آموزشی و دانشجویی مرکز امور شاهد و ایثارگران۴۷۹۱۶۰۲۹ و۴۷۹۱۶۰۲۸– ۰۲۱

اعلام نتایج :

o اعلام نتایج انتقال یا میهمانی دانشجویان متقاضی که در زمان مقرر موفق به ثبت درخواست در سامانه منادا شده اند، از طریق مراجعه به همان سامانه قابل پیگیری ومشاهده می باشد .

یادآوری :

o به درخواست هایی که ۱-خارج از ضوابط باشند۲-مدارک ناقص ارسال کرده باشند۳- گواهی ایثارگری معتبر نباشد ۴-در سامانه اشتباه و یا جابجا ثبت نام کرده باشند۵-و یا پس از پایان مهلت زمانی اعلام شده به این مرکز ارسال شده باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد .

دستور العمل تغییر رشته و گرایش  دانشجویان شاهد و ایثارگران

۱مشمولان :

بر اساس ماده ۶۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شامل:
o
جانبازان۲۵% وبالاتر
o
آزادگان
o
همسر و فرزند(شهید،جاویدالاثر،آزاده،جانباز۲۵% و بالاتر)

۲تغییر رشته/گرایش و یا انتقال توام با تغییر رشته گرایش :

o زمانبندی ثبت درخواست:
o
مشمولان یادشده از تاریخ ۱/۱۰/۹۹ لغایت ۱۵/۱۰/۹۹ از طریق مراجعه به سایت مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی : www.esargaran.iau.ir، بخش دانلودها (آموزشی دانشجویی ) و دریافت فرم شماره ۴(تغییر رشته /گرایش) و یا فرم شماره ۵(تغییر رشته/گرایش همراه با انتقال) نسبت به ارسال مدارک اقدام نمایند.

 شرایط و ضوابط:

o متقاضی باید مشمول ماده ۶۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران باشد.
o
رشته/گرایش درخواستی در یک گروه آزمایشی و مجموعه امتحانی باشد.
o
متقاضیان تغییر رشته/گرایش در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی باید واجد شرایط مفاد فصل دهم آیین نامه آموزشی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی باشند که عبارتند از:
۱-ادامه تحصیل دانشجو در رشته قبلی از نظر مقررات آموزشی بلامانع باشد.
۲- برای دانشجویان شاهد و ایثارگر بر اساس مفاد ماده ۱۶ آیین نامه تسهیلات آموزشی ضمیمه آیین نامه آموزشی وزارت بهداشت گذراندن حداقل ۱۴ واحد درسی و حداکثر یک سوم کل واحدهای دوره در مقطع دکترای حرفه ای و یک دوم در مقطع کارشناسی الزامی می باشد.
۳-نمره آزمون ورودی متقاضی در سال ورود به تحصیل از نمره آزمون آخرین فرد پذیرفته شده همان سال در سهمیه و رشته مورد تقاضا در دانشگاه مقصد کمتر نباشد .( این بند پس از داشتن سایر شرایط و اعلام به معاونت علوم پزشکی از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه استعلام می شود .)
۴-با توجه به حداکثر مدت مجاز تحصیل ، امکان گذراندن واحدهای درسی مورد نیاز در رشته جدید را داشته باشد.
۵-تغییر رشته باید در مقاطع تحصیلی هم سطح صورت پذیرد در غیر این صورت فقط از مقاطع بالاتر به مقاطع پایین تر با رعایت مقررات ذکر شده در بالا امکان پذیر است .
۶-دانشجو در طول تحصیل خود تنها برای یکبار می تواند تغییر رشته دهد .
۷-در صورت موافقت با تقاضای تغییر رشته ، دانشجو موظف است در اولین نیمسال تحصیلی پس از موافقت ، در رشته جدید ثبت نام و انتخاب واحد نماید. در صورت ثبت نام ، دانشجو اجازه بازگشت به رشته قبلی را ندارد.

نحوه تکمیل و ارسال فرم متقاضیان تغییر رشته/گرایش و یا انتقال توام با تغییر رشته/گرایش :

o متقاضیان تغییر رشته/گرایش : تکمیل فرم دانلود شده شماره ۴ به همراه مدارک : ۱ – خلاصه وضعیت تحصیلی ۲ – کارنامه قبولی در آزمون ۳ – مدرک معتبر ایثارگری ۴ – کپی آخرین مدرک تحصیلی ۵-سند احراز هویت(فقط برای متقاضیانی که قبلا از امتیاز انتقال استفاده نموده اند)
o
متقاضیان انتقال توام با تغییر رشته/گرایش : تکمیل فرم دانلود شده شماره ۵ به همراه مدارک : ۱ – خلاصه وضعیت تحصیلی ۲ – کارنامه قبولی در آزمون ۳ – مدرک معتبر ایثارگری ۴ – کپی آخرین مدرک تحصیلی
o
داشتن خلاصه وضعیت تحصیلی(گذراندن حداقل یک نیمسال تحصیلی با داشتن معدل ترمی)که به تایید واحد دانشگاهی متقاضی رسیده باشد، الزامی است.
o
تغییر رشته /گرایش در کلیه دوره های بدون آزمون و نیز در دوره دکترای تخصصی ممنوع می باشد.
o
دانشجویان متقاضی انتقال توام با تغییر رشته/گرایش نباید سابقه انتقال داشته باشند.
o
ارسال فرم شماره ۴ و یا ۵ تکمیل شده به همراه مدارک به نشانی ایمیل مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی info@esargaran.iau.ir :
o
درخواستهای واصله به این مرکز درصورت احراز شرایط اعلام شده، به کمیسیون موارد خاص آموزشی سازمان ارسال و پس از بررسی براساس شرط همطرازی(ماده۶۲قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران)نسبت به صدور مجوز تغییر رشته/گرایش به واحد دانشگاهی اقدام خواهد شد.

نحوه پاسخگویی :

o تلفن پاسخگویی حوزه آموزشی و دانشجویی مرکز امور شاهد و ایثارگران ۴۷۹۱۶۰۲۹ و۴۷۹۱۶۰۲۸– ۰۲۱
o
پاسخگویی به سئوالات و یا هرگونه مشکل با ارسال پیام از طریق سایت مرکز امور شاهد و ایثارگران به نشانی : www.esargaran.iau.ir (قسمت ارتباط با ما) با ذکر شماره تماس متقاضی امکان پذیر خواهد بود .

اعلام نتایج :

o اعلام نتایج تغییر رشته/گرایش و یا انتقال توام با تغییر رشته /گرایش پیش از شروع نیمسال تحصیلی جدید از طریق تماس تلفنی به متقاضیانی که در زمان مقرر، برابر ضوابط و مقررات اعلام شده نسبت به ارسال درخواست اقدام نموده باشند؛ اطلاع رسانی خواهد شد .

یادآوری :

o به درخواست هایی که ۱-خارج از ضوابط باشند۲-مدارک ناقص ارسال کرده باشند۳- گواهی ایثارگری معتبر نباشد ۴- و نیز پس از پایان مهلت زمانی اعلام شده به این مرکز ارسال شده باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد .


( ۲ )

نظر شما :